Blog

Gdzie udać się do neuropsychologa w Warszawie?

Jak wszyscy doskonale wiedzą – zdrowie jest jedną z najcenniejszych rzeczy, które mamy. Dopóki jesteśmy zdrowi i nie dolega nam nic poważnego, możemy całkowicie skupić się na wszystkich pozostałych aspektach życia bez obaw, że stan naszego organizmu spowoduje, że nie będziemy mogli realizować swoich planów i pomysłów tak, jak dotychczas.

Zdrowie psychiczne od zawsze jest mocno powiązane ze zdrowiem fizycznym, jednak dopiero od niedawna zaczęto poświęcać temu pierwszemu zdecydowanie więcej uwagi. Naukowcy coraz bardziej interesują się tym, w jaki sposób dokładnie funkcjonuje ludzki mózg. Należy bowiem zaznaczyć, że mimo wielu lat badań do dziś kwestie jest niewyjaśnionych w związku z pracą tego narządu.

Obecnie istnieje wiele dziedzin naukowych, skupiających się na badaniu działania mózgu i nie tylko. Jedną z nich jest neuropsychologia.

Czym jest neuropsychologia?

Neuropsychologia jest obecnie powszechnie stosowaną dziedziną psychologiczną, która zajmuje się przeprowadzaniem badań i opisywaniem związków, występujących u człowieka między jego procesami poznawczymi, a układem nerwowym i mózgiem. Innymi słowy, jest to nauka, polegająca na odkrywaniu połączeń między procesami psychologicznymi i zachowaniem człowieka, a funkcjonowaniem anatomicznym i fizjologicznym jego mózgu.

Podstawową rolą neuropsychologii, tak jak każdej nauki medycznej, jest oczywiście diagnozowanie pacjentów z różnego rodzaju dolegliwościami. Wykonana przez specjalistę neuropsychologii diagnoza bardzo często stanowi realną pomoc i źródło informacji dla osób, które na co dzień zmagają się z różnego rodzaju problemami neurologicznymi. Ponadto taka diagnoza jest też bardzo przydatna w dalszym postępowaniu z pacjentami w stanach powypadkowych, z pacjentami, którzy cierpią z powodu różnych dysfunkcji neurologicznych, a także w sytuacjach, gdy u pacjenta doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Wyniki badań neuropsychologicznych pozwalają na ustalenie obecnego stanu człowieka i sprawdzenie, jak radzi on sobie z funkcjonowaniem na co dzień. Sprawdza się m.in. poprawność działania pamięci, koncentracji uwagi i badany jest wzrok pod kątem prawidłowego widzenia. Ponadto można z łatwością uzyskać pogląd na takie kwestie, jak myślenie, refleks czy kojarzenie, co także pomaga w znalezieniu rozwiązania i umożliwia podjęcie skutecznego leczenia danego schorzenia.

Kiedy warto udać się do neuropsychologa?

Istnieje kilka wyraźnych przesłanek, które jasno wskazują, że warto umówić się na wizytę u dobrego neuropsychologa. Pierwszą z nich są duże problemy z komunikacją, pojawiające się nagle. Jeżeli dotychczas kontakt z daną osobą odbywał się bez problemów i w pewnym momencie zaczęły się one pojawiać, to wyraźny znak, że dobrym pomysłem będzie konsultacja ze specjalistą. Z neuropsychologiem warto skontaktować się także wtedy, kiedy pojawiają się problemy z zapamiętywaniem informacji czy częstym myleniem nazw różnych przedmiotów.

Specjalista neuropsychologii zajmie się także pacjentami, którzy przeszli udar, przeżyli wypadek komunikacyjny, zmagają się z chorobą neurodegeneracyjną lub nowotworem czy demencją. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doświadcza któregoś z wymienionych problemów, to nie ma na co czekać i najlepiej ustalić spotkanie z neuropsychologiem tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzięki temu diagnoza zostanie postawiona błyskawicznie i możliwe będzie podjęcie odpowiednich działań rehabilitacyjnych.

Dobry neuropsycholog w Warszawie

Jak powszechnie wiadomo, każda osoba zmagająca się z różnymi problemami zdrowotnymi, pragnie trafić na profesjonalistę, który im pomoże. Jeśli poszukujesz dobrej usługi: neuropsycholog Warszawa i chcesz mieć pewność, że Twoja diagnoza będzie trafiona a leczenie skuteczne, to koniecznie powinieneś odwiedzić stronę neurosilesia.pl. Znajdziesz tam informacje, dzięki którym umówisz się na wizytę ze specjalistą, a także formularz zgłoszeniowy, który zdecydowanie ułatwi cały proces.

Comments are closed.

0 %