Blog

Jak dezynfekować szkoły i przedszkola?

Pierwszy w Polsce przypadek zarażenia wirusem Sars-Cov-2 został formalnie zaewidencjonowany w marcu 2020 roku. Od tamtego momentu upłynęło już sporo czasu. Polacy zdążyli już niejako przywyknąć do faktu, że ten rodzaj koronawirusa najprawdopodobniej pozostanie w naszej społeczności. Ogłoszenie pandemii spowodowało, że temat właściwej ochrony przeciwwirusowej jest wciąż żywo dyskutowany. Mnóstwo już zostało powiedziane m.in. w kwestii dezynfekcji. Dotyczy ona, jak wiadomo, nie tylko noszenia maseczek, zachowania tzw. dystansu społecznego, właściwej higieny rąk, ale także odkażania powierzchni i pomieszczeń. Patogeny szczególnie szybko mogą się rozprzestrzeniać w dużych skupiskach ludzkich. Nie dziwi więc fakt, że zwłaszcza z początkiem roku szkolnego wraca kwestia skutecznej dezynfekcji szkół i przedszkoli.

Nowe technologie a odkażanie powierzchni i zamkniętych przestrzeni

Każda szkoła i przedszkole mają już zapewne wypracowane procedury bezpieczeństwa zgodne z odgórnymi wytycznymi stacji sanitarno-epidemiologicznych. Właściciele czy dyrektorzy wskazanych placówek nadal jednak poszukują optymalnych rozwiązań w zakresie właściwej dezynfekcji szkół i przedszkoli, tak by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom mogącym przebywać na terenie budynków, za które zresztą odpowiadają. Jak się okazuje istnieją, jednak dosyć proste rozwiązania. Wystarczy zajrzeć na stronę dezynfekcjaswiatlem.pl.

Bezpieczeństwo dzieci w placówkach oświatowo-wychowawczych

Zastosowanie innowacyjnych lamp dezynfekcyjnych, o których więcej można przeczytać na stronie dezynfekcjaswiatlem.pl wiąże się jednak nie tylko z ochroną przeciwwirusową, ale także przeciwbakteryjną. Epidemia Sars-Cov-2 miała duży wpływ na przeorganizowanie dotychczasowej codzienności, jednak należy pamiętać, że prawidłowa dezynfekcja szkół i przedszkoli poprzez zastosowanie m.in. produktu wysokiej jakości, jakim jest lampa bakteriobójcza do przedszkola LED UVC, pozwala zwalczać nie tylko najbardziej „popularnego” obecnie koronowirusa, ale także inne wirusy i bakterie. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci (uczęszczających nie tylko do przedszkoli i szkół, ale także np. do żłobków, klubów malucha, domów kultury), z uwagi na to, że ich organizmy niejednokrotnie są dopiero na etapie budowania swojej odporności. Dzieci w tym wieku są zatem bardziej podatne na negatywne działanie wszelkich patogenów.

System ANNIHILATOR LUMENMAX – przełom w skutecznej dezynfekcji

Zarządzający placówkami oświatowymi zastanawiać się będą zapewne, na ile opłacalne jest inwestowanie w ten rodzaj dezynfekcji szkół i przedszkoli? Należy tu wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że ten sposób odkażania przestrzeni gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo (co zresztą zostało potwierdzone badaniami naukowymi). Marka LUMENMAX istnieje od 2009 roku i specjalizuje się w technologiach LED. Znane przysłowie mówi, że: „Potrzeba jest matką wynalazków”. Potrzeba obecnych czasów sprawiła, że firma może pochwalić się wprowadzeniem na rynek zupełnie innowacyjnego produktu, jakimi są oprawy ANNIHILATOR LUMENMAX, które łączą w sobie funkcje dezynfekcyjne i oświetleniowe. Dodatkowo system ten wyróżnia m.in.:

  • możliwość zastosowania produktu nawet w bardzo dużych pomieszczeniach typu aule czy hale sportowe,
  • energooszczędność technologii (z czym wiąże się tym samym szybki zwrot inwestycji),
  • możliwość zdalnego sterowania i ustawiania czasu naświetlania,
  • indywidualny projekt i przeprowadzenie symulacji,
  • szkolenia w zakresie obsługi,
  • estetyczny (czy nawet tzw. designerski) wygląd opraw.

Jeśli zatem jesteś osobą prowadzącą placówkę oświatowo-wychowawczą i kwestia skutecznej dezynfekcji szkół i przedszkoli jest dla Ciebie bardzo istotna, już teraz zapoznaj się z ofertą przedstawioną na stronie https://dezynfekcjaswiatlem.pl/dezynfekcja-szkol-i-przedszkoli/. Jak wiadomo, sprawa skutecznego odkażania zamkniętych przestrzeni dotyczy także mnóstwa innych miejsc, w których mogą gromadzić się ludzie, czyli np. zakładów pracy, sklepów, szpitali, restauracji, dlatego też marka LUMENMAX zaprasza do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby.

Comments are closed.

0 %