Blog

Łechtaczka – rola i budowa

Łechtaczka – rola i budowa

Łechtaczka jest zdecydowanie najważniejszym ze źródeł kobiecej seksualnej przyjemności. Odpowiada ona za lwią część wszystkich orgazmów u pań. Odpowiedź na pytanie o to, co to jest łechtaczka, powinna być oczywista zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Co trzeba o niej wiedzieć i jak się z nią obchodzić?

Łechtaczka a strefy erogenne

Mówiąc o strefach erogennych, mamy na myśli te obszary ciała, które wywołują reakcję seksualną, gdy są stymulowane. Mogą to być zarówno okolice genitaliów, sutki, szyja lub każde inne miejsce, które u danej kobiety będzie źródłem fizycznej przyjemności. To właśnie łechtaczka jest najbardziej wrażliwą z nich, a to wszystko ze względu na bardzo wysoką koncentrację zakończeń nerwowych w tym miejscu.

Łechtaczka jest elementem sromu, czyli zewnętrznych części żeńskich narządów rozrodczych – pochwa jest z kolei swego rodzaju przewodem łączącym z nim szyjkę macicy. Stymulacja łechtaczki może być dokonywana bezpośrednio, wewnętrznie (czyli przez pochwę) lub poprzez drażnienie innych części sromu. Wiele kobiet pomimo faktu, że preferują stosunek penetracyjny, nie zawsze są zdolne do osiągnięcia satysfakcji tym sposobem. Osiągnięcie orgazmu poprzez pieszczoty łechtaczki jest o wiele prostsze zarówno samodzielnie, jak i z pomocą partnera.

Gdzie znajduje się łechtaczka?

Gdzie jest łechtaczka? Znajduje się ona zaraz pod punktem, w którym spotykają się wewnętrzne wargi sromowe, czyli powyżej szczytu pochwy i cewki moczowej. Aby ją znaleźć należy oddzielić zewnętrzne wargi (czyli te pokryte włoskami) i poszukać miejsca, w którym stykają się wargi wewnętrzne.

Możesz nie być w stanie zobaczyć od czubka łechtaczki, ponieważ ten często jest pokryty małym płatkiem skóry, który wystarczy odsunąć. Jak wygląda łechtaczka? Wiele osób nazywa ją guziczkiem, co jest najbardziej sugestywnym określeniem jej wyglądu.

Najbardziej widoczną częścią jest żołądź, którą większość ludzi nazywa po prostu łechtaczką. Jej wielkość można porównać do ziarnka grochu. Ponieważ to najbardziej unerwiony obszar, jest on niezwykle wrażliwy na dotyk. W przeciwieństwie do pozostałych elementów żołądź nie powiększa się, ani nie pęcznieje podczas reakcji seksualnej, ponieważ nie posiada tkanki rozszerzającej się. Tuż nad żołędzią znajduje się napletek łechtaczki, zwany także kapturkiem, który jest tworzony przez obie strony łączących się warg sromowych. Kapturki mogą się różnić wielkością. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.miastokobiet.pl/anatomia-lechtaczki/.

Jak stymulować łechtaczkę?

Seksualność każdej kobiety jest inna, więc reakcja na bodźce stymulacji stref intymnych także jest kwestią indywidualną, podobnie jak pozostałe preferencje. Z tego powodu nie istnieje coś takiego jak najlepszy sposób stymulacji. Ten musi dopiero zostać odkryty przez dobre poznanie swojego ciała. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Tobie lub Wam w tych poszukiwaniach.

1. Odpowiedni nastrój

Każdy rodzaj aktywności seksualnej wymaga odpowiedniego nastawienia i przygotowania. Jeśli jesteś z partnerem, stworzenie właściwej atmosfery może obejmować pieszczoty, całowanie, grę wstępną oraz wzajemne poznawanie swoich ciał. Jeśli jesteś sama, nie krępuj samodzielnie zająć swoimi innymi strefami erogennymi (np. piersiami). Nie zapomnij również o mentalnym przygotowaniu. Jeśli nie czujesz się szczególnie pobudzona jedynie przez swoją wyobraźnię, możesz równie dobrze wspomóc się pornografią lub literaturą erotyczną.

2. Zapoznaj się z obszarem w okolicach łechtaczki

Używaj tego, co najbardziej sprawia Ci przyjemność; swoich palców, palców partnera lub jego/jej ust i języka albo zabawek seksualnych. Gdy już poczujesz się komfortowo ze swoim ciałem i okolicami łechtaczki oraz uznasz, że jesteś gotowa, nadszedł czas, na bezpośrednią stymulację.

3. Do dzieła!

Łechtaczka nie jest rodzajem magicznego przycisku, więc jej samo naciśnięcie nie spowoduje natychmiastowego orgazmu. Ten rodzaj stymulacji z reguły przynosi dość szybkie rezultaty, ale i tak wymaga on nieco zaangażowania. Najprostszą i z reguły najprzyjemniejszą dla większości kobiet metodą jest kuliste pocieranie koniuszkami palców. Ruch ten można naśladować także językiem lub innym obiektem. Ważne jest tutaj odpowiednie wyczucie i nastawienie na poszukiwanie największej przyjemności.

Comments are closed.

0 %