Blog

Problem z wypadaniem włosów. Jak sobie z nim radzić?

Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo częstym problemem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Stres, choroby, zmiany hormonalne i niedobory witamin to najczęstsze przyczyny nadmiernej utraty włosów.

Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie z problemem!

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu

Ciąża wiąże się z licznymi zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Wzrost estrogenów podczas ciąży, a także ich znaczny spadek po narodzinach potomka, skutkuje pojawieniem się wielu dolegliwości, w tym nadmiernym wypadaniem włosów.

Skrzyp polny

Doskonałym i bezpiecznym dla kobiet w ciąży oraz w połogu preparatem na wypadanie włosów, jest skrzyp polny.

Roślina dostępna jest w formie herbatek i tabletek, a stosowana codziennie, wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. Pozbędzie się także obrzęków łydek.

W nadmiernym wypadaniu włosów zaleca się również stosowanie płukanek po kąpieli, aby dodatkowo wzmocnić włosy od zewnątrz.

Wypadanie włosów a niedobór witamin

Nadmierne wypadanie włosów może być również objawem niedoboru witamin z grupy B,  A i C.

Codzienna suplementacja bogata przede wszystkim w retinol, czyli witaminę A, pozwoli skutecznie pozbyć się problemu związanego z nadmiernym wypadaniem włosów.

W kuracji warto również sięgnąć po szampony wzmacniające strukturę włosów, które chronią także przed nadmiernym wypadaniem.

Zabiegi kosmetyczne a wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów może być także spowodowane niewłaściwymi i częstymi zabiegami.

Codziennie suszenie wysoką temperaturą, prostowanie czy modelowanie, przyczynia się do przesuszania włosów i zniszczenia ich struktury.

Przede wszystkim należy korzystać ze specjalnych termoochronnych preparatów, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Podczas kuracji należy zrezygnować z codziennego prostowania i suszenia włosów.

Szampony silnie regenerujące i wzmacniające włosy, pomogą odbudować delikatną strukturę i zapobiegają nadmiernemu wypadaniu.

Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn

Z wiekiem poziom testosteronu u mężczyzn zaczyna spadać. Proces ten skutkuje wieloma zmianami w organizmie, w tym nadmiernym wypadaniem włosów, a długotrwały stres, spowodowany np. sytuacją w pracy, potęguje łysienie.

Na rynku istnieje wiele preparatów w postaci szamponów dla mężczyzn i spray’ów, które silnie wzmacniają cebulki włosów, chroniąc tym samym przed ich wypadaniem.

Wypadanie włosów a łupież i grzybica skóry głowy

Nadmierne wypadanie włosów spowodowane może być chorobami skóry głowy, takimi jak grzybica lub łupież. W tym przypadku należy jak najszybciej pozbyć się problemu, aby włosy odzyskały zdrowy wygląd i przestały wypadać.

Szampony zawierające ketokonazol szybko pozbędą się łupieżu oraz chorobotwórczych drożdżaków.

Wzmocnią skórę głowy oraz całą strukturę włosów, zapobiegając ponownemu wypadaniu.

Nadmierne wypadanie włosów jest problemem, z którym można skutecznie walczyć.

Skrzyp polny, witamina A oraz specjalistyczne szampony wzmocnią strukturę włosów oraz ich cebulki.

Zminimalizują proces wypadania i sprawią, że włosy będą silne i zdrowe.

Comments are closed.

0 %