Blog

Sprzęt do rehabilitacji – wypożyczać czy kupować?

Przewlekła choroba to duży problem, szczególnie pod kątem organizacji przestrzeni życiowej pacjenta. Jedno z najprostszych rozwiązań dotyczy wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego ze sklepu internetowego. Jaka strategia działania opłaca się bardziej? Wynajem czy zakup? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny – dlaczego warto wypożyczyć?

Niektóre schorzenia wykluczają pacjentów z aktywnego życia tylko na jakiś czas, chociażby kontuzje czy niektóre rodzaje zapaleń. W takim przypadku wynajem sprzętu rehabilitacyjnego dla seniora ma największy sens, ponieważ nie musisz wydawać fortuny na akcesoria, które i tak w późniejszym czasie się nie przydadzą. Krótko mówiąc, jeżeli zakładasz wyleczenie schorzenia całkowite lub częściowe w określonym przedziale czasowym, wynajem sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów opłaca się najbardziej.

Co przemawia za wynajmem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego?

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny w sklepie – wyspecjalizowanej wypożyczalni najczęściej nie podlega kaucji (zróżnicowane praktyki, promocje, warto to wcześniej sprawdzić) i nie wymaga wiązania się długoterminowymi umowami. Popularna praktyka to minimum miesiąc użytkowania sprzętu (spotykane też tydzień, dwa). To opłacalna perspektywa rozliczeniowa, ponieważ miesiąc umożliwia właściwe określenie potrzeb pacjenta. Nigdy nie powinieneś decydować się od razu na zakup sprzętu, ponieważ nie znasz faktycznych potrzeb, a te przecież mogą się w pewnym momencie zmienić, ewoluować.

Raz kupione akcesorium to ostateczna decyzja, a przy wypożyczaniu możesz zmieniać rodzaj asortymentu, co przydaje się przy nietypowych lub postępujących chorobach. Jaki profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny w ogóle wypożyczysz? Najpopularniejsze kategorie to łóżka rehabilitacyjne z regulacją lub bez, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu ułatwiające oddychanie coraz częściej przydatne do profilaktyki zdrowotnej, chodziki, klasyczne kule łokciowe. To właściwie podstawowy zestaw dla każdego pacjenta zgłaszającego problemy ruchowe. Niektóre wypożyczalnie idą o krok dalej i zapewniają obuwie ortopedyczne (specjalistyczne) dla chorych, podkładki do regulacji problemów z kręgosłupem i naturalnie świadczą usługi montażu nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego bez żadnych dodatkowych opłat.

Koszt jednorazowy a koszt wynajmu – perspektywy dla chorego

Sprzęt rehabilitacyjny w wypożyczalni na miesiąc to mniejszy koszt od jednorazowego zakupu, do tego z możliwością wymiany, jeżeli warunki opieki się zmienią. Najwięcej zapłacisz za wypożyczenie łóżek rehabilitacyjnych, a znacznie mniej za stoliki przyłóżkowe czy chodziki z koszykiem na zakupy. Podstawowe ortezy to właściwie żaden koszt przy zwykłym, domowym budżecie, ale już jednorazowy wydatek to poważne naruszenie domowych finansów. Oczywiście w nowy sprzęt rehabilitacyjny w sklepie internetowym możesz zainwestować, jeżeli wiesz, że terapia potrwa, np. latami i potrzebujesz czegoś na co dzień, czy to dla siebie, czy w perspektywie opieki nad bliskimi.

Wiele usług dodatkowych przy wynajmie sprzętu rehabilitacyjnego dla seniora

Razem z wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów otrzymasz bezpłatny instruktaż i wskazówki dotyczące zwiększenia efektywności domowej terapii. Zazwyczaj wypożyczalnia sprzętu medycznego nie jest zaopatrzona w sprzęt starej generacji, tylko najnowszy, często innowacyjny przyśpieszający powrót do zdrowia. W niektórych przypadkach zawnioskujesz nawet o odroczenie płatności o kolejny miesiąc, zanim nie przekonasz się o wydajności konkretnych akcesoriów. To bardzo przydatny mechanizm budowania wiarygodności.

Praktyka pokazuje, że sprzęt rehabilitacyjny dla seniorów opłaca się wynająć i zoptymalizować pod potrzeby konkretnego pacjenta (preferencje zmieniają się najczęściej z czasem, sam chory często nie wie, czego będzie potrzebował w codziennej rutynie). W ten sposób pośrednio sprawdzasz rynek i możliwości branży medycznej. Zakup to dobra decyzja, kiedy choroba wymaga naprawdę długoterminowego wsparcia, może nawet dożywotniego. Jakie podejście preferujesz po lekturze?

1 Comment

  1. Dawno nie czytałam tak dobrego artykułu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 %