Blog

Bezpłatne badania dla palaczy

Palisz regularnie papierosy, mimo tego chcesz lepiej zatroszczyć się o swoje zdrowie? Nie jesteś w stanie rzucić tego nałogu? W takim razie, staw się na bezpłatnym badaniu, które może powiedzieć Ci, czy powinieneś przedsięwziąć pewne kroki.

Bezpłatne badania dla palaczy są organizowane w celu wykrycia różnych dolegliwości. Musisz wiedzieć, że w spalanym tytoniu znajduje się około 4000 różnych substancji, a znaczna część z nich jest rakotwórcza! Badania płuc są wykonywane ze względu na bardzo wysoki współczynnik występowania dolegliwości nowotworowych wśród palaczy na terenie naszego kraju.

Bezpłatne badania dla palaczy są wykonywane za pomocą spirometrii i tomografii komputerowej. Przeznaczone są głównie dla osób o podwyższonym ryzyku, to jest ludzi palących około paczkę papierosów dziennie, w wieku powyżej 50 roku życia.

Choroby płuc palaczy mogą być naprawdę różne. Najczęściej mowa o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Statystyki głoszą, że 90% chorych na tę dolegliwość to właśnie palacze. Najczęstszym objawem jest kaszel „bez przyczyny”. Nie można też zapominać o raku płuc, który jest najczęściej występującym na świecie nowotworem złośliwym. Rocznie przez tę chorobę umiera kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Polsce!

Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny nie tylko za swoje zdrowie, ale też za zdrowie osób w Twoim otoczeniu, dlatego postaraj się rzucić palenie! Jeżeli nie dla siebie, to dla bliskich.

1 Comment

  1. Dziennikarski sztos, naprawdę dobre

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 %