Blog

Jak wyposażyć gabinet lekarski?

Decydując się na założenie gabinetu lekarskiego musisz mieć świadomość jego odpowiedniego wyposażenia – wszelkie sprzęty i meble powinny być właściwie dostosowane do konkretnych zabiegów, by ułatwić pracę z klientem. Niezależnie od tego, czy zamierzasz prowadzić gabinet specjalistyczny z zakresu fizjoterapii, psychiatrii czy stomatologii, zawsze musisz być wyposażony w specjalne przedmioty, które są niezbędne w każdej profesji medycznej – koniecznie sprawdź zatem, jak właściwie urządzić gabinet lekarski.

Gabinet lekarski i odpowiednie wyposażenie

Na początku pod lupę należy wziąć zagadnienia dotyczące szczegółowych wymagań lokalowych dla osób prowadzących działalność leczniczą. Jak znaleźć odpowiedni lokal pod specjalistyczny gabinet? Przede wszystkim skup się na lokalizacji – najlepiej, by Twój zakład znajdował się w zespole budynków lub samodzielnym obiekcie. Obok pomieszczenia zabiegowego powinieneś również zaplanować obszar na pokoje socjalne. Samo miejsce też ma konkretne znaczenie – weź pod uwagę pacjentów, którzy nie są mobilni lub mają problemy z poruszaniem – niejasne położenie Twojego gabinetu może im znacznie utrudnić podróż i wizytę. W samym wnętrzu gabinetu koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestie instalacyjne i higieniczne – absolutnym minimum jest dopływ ciepłej i zimnej wody, dostępna dezynfekcja, środki myjące, umywalka i ręczniki jednorazowe oraz pojemnik na odpady.

Gabinet lekarski – jak urządzić?

Zakładając swoją prywatną działalność medyczną, koniecznie wyposaż się w  elementy, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę oraz zapewnią komfort Twoim pacjentom, będą proste w konstrukcji i montażu oraz spełnią wszelkie normy i wymogi prawne. Jakie wyposażenie zatem będzie niezbędne do Twojego gabinetu?

  • Biurko lekarskie; zwróć uwagę na takie, które jest dość obszerne, by zmieścił się na nim komputer oraz dodatkowo posiada kilka szuflad ułatwiających przechowywanie dokumentacji medycznej czy innych potrzebnych przyborów.
  • Kozetka medyczna; istotnym i niezbędnym krokiem, który powinien wykonać każdy specjalista medyczny lub lekarz, jest zakup odpowiedniej kozetki dla pacjentów. Ważne, byś podczas zakupów zwrócił uwagę na jego odporność na zabrudzenia, różne mechaniczne uszkodzenia oraz jego wytrzymałość i stabilność.
  • Szafy dla lekarzy; zarówno te, w których będziesz przechowywać dokumentację medyczną, jak i te, w których umieścisz specjalistyczne, potrzebne przedmioty (leki, narzędzia, pomoce lekarskie).
  • Odpowiedni fotel; jak pewnie nie raz zauważyłeś, będąc na wizycie lekarskiej, fotel, na którym siedzi specjalista jest z reguły obrotowy. Ty też zainwestuj w takowy, ponieważ znacznie usprawnia on pracę przy pacjencie.

Meble i narzędzia niezbędne do pracy w gabinecie medycznym

Poszukując mebli i odpowiednich narzędzi lekarskich, musisz zwrócić szczególną uwagę na uznanych dostawców. Zdarza się bowiem często, że kupując kozetki czy inne medyczne środki na aukcjach internetowych (lub w innych niepewnych źródłach), można posiąść artykuły o niskiej jakości, wadliwe albo po prostu niedostosowane do norm prawnych. By tego uniknąć, zaglądaj tylko do profesjonalnych, medycznych sklepów, jak medico24.pl, który oferuje najwyższej jakości stoły lekarskie. Specjalistyczne kozetki medyczne wyposażone są w regulowane zagłówki, opcję podwyższania oraz gwarantują wygodne, odpowiednie dla kręgosłupa położenie ciała. Dodatkowo tapicerki łóżek medycznych dostępne są w bogatych opcjach kolorystycznych, a materiał, który pokrywa kozetkę, jest odporny na zabrudzenia czy uszkodzenia – można go więc śmiało dezynfekować mocnymi środkami na bazie alkoholu, bez obaw o zniszczenia. Kupując sprzęt medyczny w medico24.pl masz pewność zaopatrzenia w rzetelne, wysokiej klasy produkty medyczne.

1 Comment

  1. Pisz więcej bo dobrze Ci idzie!

Comments are closed.

0 %